Günümüzde uygulanmakta olan kurye ya da kargo hizmetleri ihtiyaçları karşılayamamaktadır. Hemen herkesin karşılaştığı sorunlar arasında yer alan kuryelerin taşınan şeyleri geciktirmesi, zamanında teslim almayıp teslim edememesi ve taşınan şeyin zarar görmesi gibi sorunlar nedeni ile geleneksel taşıma anlayışı ihtiyaçları karşılayamamaktadır. Bu sebeple de yeni bir kurye hizmeti sunulmaya başlamıştır. İkitelli motorlu kurye hizmetleri ile hem işletmelerin hem de diğer kişilerin kurye ihtiyaçları sorun ile karşılaşmayacakları şekilde giderilmektedir. Taşınacak olan şeylerin teslim alınmasında ve teslim edilmesinde gecikme olmayacak şekilde hızlı teslimat hizmeti sunulmaktadır. Bunun yanı sıra taşınmakta olan şeyler ile ilgili olarak özel hizmet sunulması dolayısıyla da sorunsuz teslimat mümkün olmaktadır.

Motosiklet İle Hızlı Teslimat

İkitelli moto kurye hizmetleri taşıma işlemlerinde kurye aracı olarak motosiklet tercih etmektedir. Motosikletin kurye işlemlerinde tercih edilmesinde birkaç neden bulunmaktadır. Öncelikle motosikletler diğer araçlara göre daha hızlı ve pratik araçlardır. Özellikle şehir içi ulaşım için en uygun araçlar denilebilir. İstanbul gibi yoğun trafiği bulunan kalabalık şehirlerde bir noktadan başka bir noktaya ulaşım için kullanılabilmekte ve etkili olmaktadır. Trafiğin kalabalık olduğu yerlerde motosiklet diğer araçların arasından geçerek yollarına devam ettikleri için sorunsuz teslimat yapılabilmektedir. Bu sayede de kurye hizmetlerinde kullanılması tercih edilmektedir. Ancak motosikletleri ile yapılan taşımada bazı zorluklarda bulunmaktadır. Motosikletler taşıma işlerinde kullanılmak üzere tasarlanmamış olduğu için sadece sürüş güvenliğini ve trafiği tehlikeye atmayacak büyüklük ve ağırlıktaki şeylerin taşıması mümkün olacaktır.

Kesintisiz ve Gecikmesiz Kurye

İkitelli motor kurye hizmetleri, müşterilerine gecikmesiz ve kesintisiz kurye teslimat hizmeti sunmaktadır. Motosikletler ile taşıma yapılması sayesinde taşınacak olan şeylerin tam zamanında teslim alınması ve teslim edilmesi mümkün olmaktadır. Özellikle ticari alanlarda önemli olan bu durum sayesinde işletmeler kurye hizmetlerini çok daha sorunsuz şekilde sunabilmektedir. Kesintisiz olarak yedi gün yirmi dört saat sunulan bu hizmet ile de gece saatlerinde acil olarak sunulan bu hizmetle işlemler kolay şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Hem gecikmesiz hem de kesintisiz hizmeti bir arada sunan moto kurye sayesinde eski kurye anlayışına ihtiyacınız kalmamaktadır.